Vsak kroj je drugačen
Zelo pogosta napaka je, če mislite, da ste zmagali ob prvem jemanju mere. Naše telo se spreminja na mesečni osnovi in je veliko odvisno tudi od kroja. Zlasti pri modrčku so nam lahko pri različnih krojih prav različne velikosti. Če pri podloženih modrčkih nosite številko 90/D, pri nepodloženih vam je lahko bolj prav manjši 90/C. Zato morate skrbno izbirati.
Pravilno jemanje mere po korakih
KORAK 1: Merjenje obsega prsi
🩱Merite brez modrčka ali v enostavnem bombažnem modrčku, ki ne zmanjšuje prsi in nima blazinic.
🩱Nato izmerite obseg preko prsnih bradavic. Prepričajte se, da je meter v vodoravnem položaju po celotni dolžini in je omogočeno nemoteno dihanje brez tiščanja.
KORAK 2: Merjenje pod prsi
🩱Izmerite obseg tik pod prsi. Meter naj bo v eni ravni po celotnem obsegu. Pri merjenju izdihnite, od končne vrednosti pa odštejte 2 do 3 cm.
🩱Prva izmerjena vrednost vam bo v tabeli pokazala, kakšen obseg modrčka morate kupiti (npr. 85), druga vrednost pa pomeni velikost košaric (npr. C).
KORAK 3: Obseg pasu
🩱Obseg pasu je pomemben zlasti pri nakupu hlačk z visokim pasom in enodelnih kopalk.
🩱Obsega pasu vedno izmerite v najožjem delu, praviloma tik nad popkom.
KORAK 4: Obseg bokov
🩱Oblecite klasične hlačke ali tangice, ne merite se v hlačkah s hlačnico ali steznem perilu.
🩱Stopite pred ogledalo in poskrbite, da boste obseg izmerili v najširšem delu.
🩱Idealna je pomoč druge osebe, ki poskrbi, da bo meter v vodoravnem položaju.
Namigi za tabele velikosti
Pri nekaterih tipih kopalk ne uporabljamo klasičnih konfekcijskih številk, ampak velikosti S (small), M (medium), L (large), XL (extra large) itd. Vedno preverite v tabeli, katera velikost je priporočena za vaše izmerjene mere. Če imate veliko razliko med spodnjim in zgornjim delom telesa, poskusite s kombiniranjem delov različnih vrst kopalk. Zadetek v črno so modeli z možnostjo prilagoditve velikosti, zlasti bikini z vrvicami. Pri njih lahko prilagodite tako obseg zgornjega kot velikost spodnjega dela.